از اجرای تصنیف “اندک اندک” تا سخنان بی پرده استاد ناظری: موسیقی این روزها بی‌کلاس و عوامانه است

آخرین اخبار

استاد شهرام ناظری در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، از وضعیت موسیقی این روزها به دلیل سطحی و بی‌کلاس بودن، انتقاد کرد.

شب موسیقی / به گزارش شب موسیقی به نقل از روابط عمومی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، استاد شهرام ناظری در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت مورخ شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ که در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت برگزار شد، از وضعیت موسیقی این روزها به دلیل سطحی و بی‌کلاس بودن، انتقاد کرد.

استاد شهرام ناظری پس از آن که روی سن رفت با استقبال دانشجویان همراه بود. ناظری در ابتدای سخنانش با تشکر از برگزار کنندگان این رویداد گفت: خوشحالم که این سعادت نصیبم شد تا در جمع دانشجویان باشم. در سال های پس از پیروزی انقلاب هر جا، مراسمی به دعوت دانشجویان بوده، حضور داشته ام.موسیقی سنتی بخش کوچکی از موسیقی ملی ایران است. من بیش از سی سال است که به تلویزیون نرفته‌ام و از نعمت سخن گفتن در این رسانه بهره‌مند نیستم، بنابراین معمولا در چنین برنامه‌هایی درباره رشته اصلی‌ام موسیقی صحبت می کنم. وظیفه خودم می دانم که هر بار در جمع دانشجویان قرار می‌گیرم نکته‌ای هر چند کوچک درباره موسیقی به اطلاع آنان برسانم.

ناظری از وضعیت موسیقی این روزها انتقاد کرد: بسیاری از موسیقی هایی که این روزها می‌شنویم سطحی، عوامانه و بی کلاس هستند و کمتر موسیقی جدی شنیده می شود. حتی موسیقی که از تلویزیون پخش می‌شود معمولا سطح پایین است.

این خواننده ادامه داد: امیدوارم به هنر، فرهنگ و میراثی که از نسل های قبل به ما رسیده توجه کنیم و با نگاه دقیق‌تر به آنها، نقش موثرتری در سازندگی کشورمان داشته باشیم.

پس از پایان اجرای این خواننده و گروه مولانا، شهرام ناظری به اصرار دانشجویان برای ادامه برنامه، قطعه «اندک اندک جمع مستان می‌رسند» را اجرا کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code