جزئیات فراخوان یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان همراه با نُت

آخرین اخبار ویژه ها

یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و با همکاری دفتر موسیقی و بنیاد رودکی، برگزار خواهد شد.

شب موسیقی / به گزارش شب موسیقی به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با مشارکت استادان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر موسیقی و بنیاد رودکی در سه بخش اصلی (موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی نواحی ایران و موسیقی کلاسیک) برگزار خواهد شد.

در بخش موسیقی دستگاهی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی؛ و در بخش موسیقی کلاسیک نوازندگان سازهای ابوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، گیتار کلاسیک، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش موسیقی نواحی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه‌ای به رقابت خواهند پرداخت.

این جشنواره در قالب سه گروه سنی «الف» (۱۵ تا ۱۸ سال: متولدین سال‌های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۱)، «ب» (۱۹ تا ۲۳ سال: متولدین سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۷) و «ج» (۲۴ تا ۲۹ سال: متولدین سال‌های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۲) برگزار خواهد شد. متقاضیانی که سن آنان از ۱۵ سال کمتر است نیز در صورت آمادگی و تمایل می‌توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند.

همچنین در حوزه موسیقی دستگاهی، بخش ویژه‌ای برای حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی در نظر گرفته شده است. در این بخش خوانندگان و نوازندگان سازهای موسیقی کلاسیک ایرانی (تار، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی)، با سقف سنی ۲۹ سال، مجاز به شرکت هستند. شرکت‌کنندگان باید حداقل به یکی از روایت‌های معتبر و شناخته‌شده از ردیف موسیقی ایرانی ــ که به‌طور رسمی منتشر شده باشد ــ تسلط و احاطه کامل داشته باشند و بتوانند در تمامی دستگاه‌ها و آوازهای موسیقی کلاسیک ایرانی، بر اساس نظر هیات داوران به اجرای بداهه نیز بپردازند.

شرط حضور در این بخش، پذیرفته‌شدن در مرحلۀ نهاییِ یکی از بخش‌های موسیقی دستگاهی در این دوره از جشنواره، و اعلام آمادگی در فرم ثبت نام، است. نفرات برگزیده دوره‌های پیشین این جشنواره (نفرات اول تا سوم در بخش‌های مختلف موسیقی دستگاهی) نیز می‌توانند با تکمیل فرم مندرج در همین فراخوان، آمادگی و درخواست خود برای شرکت در این بخش را اعلام کنند.

این جشنواره در دو مرحله برگزار خواهد شد. در مرحلۀ اول باید رپرتوارِ مشخص‌شده برای هر بخش به صورت تصویری ضبط و در موعد مقرر (حداکثر تا ۱۳۹۶/۰۴/۳۱) به دبیرخانه جشنواره ارسال شود. پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیات‌های داوری، از منتخبان برای شرکت در مرحلۀ نهایی و اجرای صحنه‌ای در جشنواره (شهریور ۱۳۹۶، در تهران) دعوت به عمل خواهد آمد.

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، جنب تالار وحدت، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طبقه پنجم ساختمان رودکی، کد پستی ۱۱۳۳۹۱۴۹۳۴

دبیرخانه جشنواره با شماره تلفنهای ۸۸۹۰۶۰۸۰ و ۶۶۷۲۱۱۷۰  آماده پاسخگویی به سؤالات متقاضیانِ شرکت در جشنواره است.

جهت دریافت فرم شرکت در جشنواره و نیز جزئیات بیشتر بخش های رقابتی، فایل Pdf را در قسمت پایین دانلود نمایید:

CFP_NYMF11

نت های یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان جهت متقاضیان محترم به شرح ذیل می باشد و با کلیک بر روی هر گزینه می توانید نت مورد نظر را دانلود نمایید. لازم به ذکر است که نت های بقیه سازهای کلاسیک در روزهای آتی  بر روی سایت گذاشته خواهد شد:

سه تار – رده سنی ب – مرحله ابتدایی:

سه تار – رده سنی ب – مرحله نهایی:

سه تار – رده سنی ج – مرحله نهایی:

نی – رده سنی الف – مرحله ابتدایی:

نی – رده سنی الف – مرحله نهایی:

نی – رده سنی ب – مرحله ابتدایی:

نی – رده سنی ج – مرحله ابتدایی:

نی – رده سنی ج – مرحله نهایی:

گیتار – رده سنی الف – مرحله ابتدایی:

گیتار – رده سنی الف – قطعات انتخابی:

گیتار – رده سنی ب – مرحله ابتدایی:

گیتار – رده سنی ب – قطعات انتخابی:

گیتار – رده سنی ج – مرحله ابتدایی:

گیتار – رده سنی ج – قطعات انتخابی:

Cello – رده سنی الف – مرحله ابتدایی:

Cello – رده سنی الف – مرحله نهایی:

Cello – رده سنی ب – مرحله ابتدایی:

Cello – رده سنی ب – مرحله نهایی:

Cello – رده سنی ج – مرحله ابتدایی:

Cello – رده سنی ج – مرحله نهایی:

ابوا – رده سنی الف – مرحله ابتدایی:

ابوا – رده سنی الف – مرحله نهایی:

ابوا – رده سنی ب – مرحله ابتدایی:

ابوا – رده سنی ب – مرحله نهایی:

ابوا – رده سنی ج – مرحله ابتدایی:

ابوا – رده سنی ج – مرحله نهایی:

ترومپت – رده سنی الف – مرحله ابتدایی و نهایی:

ترومپت – رده سنی ب – مرحله ابتدایی و نهایی:

ترومپت – رده سنی ج – مرحله ابتدایی و نهایی:

عود – رده سنی الف – مرحله نهایی:

عود – رده سنی ب – مرحله ابتدایی:

عود – رده سنی ب – مرحله نهایی:

عود – رده سنی ج – مرحله ابتدایی:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code