چهار شب رویایی در کنسرت سنتی و محلی گروه «زیگورات» شوش

آخرین اخبار ویژه ها گالری تصاویر

کنسرت گروه «زیگورات» شوش که قرار بود در سه شب برگزار شود به دلیل استقبال گسترده مردم هنردوست شوش به چهارشب افزایش یافت.

شب موسیقی / به گزارش شب موسیقی، کنسرت گروه «زیگورات» شوش که قرار بود در سه شب برگزار شود به دلیل استقبال گسترده مردم هنردوست شوش به چهارشب افزایش یافت.

این کنسرت با اجرای هنرمندان موسیقی استان خوزستان و استان لرستان در قالب گروه زیگورات شوش و با حضور چهره های سرشناسی همچون «احسان عبدی پور» نوازنده مطرح ساز سُرنا و «سیف الدین آشتیانی» خواننده محبوب محلی استان لرستان در کنار نوازندگان جوانی همچون مصطفی جهانی(سرپرست گروه و نوازنده تار)، رضا کُرد(خواننده بخش سنتی و نوازنده سه تار)، سید محمد حسین صدرالسادات(نوازنده سنتور)، محمد تباح فر(نوازنده کمانچه)، محمد ظفری(نوازنده کمانچه)، وحید صادق نیا(نوازنده تار باس)، سجاد سلیمانی(نوازنده دف) و حسین مرادی(نوازنده تمبک) به اجرای موسیقی پرداختند.

در پارت نخست این کنسرت قطعاتی در آواز بیات اصفهان به نام های ایران سرای من، بیا تا گل برافشانیم، چشم مست، ابر و آب حَیَوان(آب زندگانی) با صدای رضا کُرد برای مخاطبان اجرا شد.

در پارت دوم نیز قطعات محلی در دستگاه شور و ماهور به نام های کُشکِله، گل باغی، گلونی، بی ناز آیینه، ساربون و رِتو وا نِهاش با صدای سیف الدین آشتیانی و با حضور پرشور احسان عبدی پور نوازنده مطرح سُرنا اجرا گردید.

نیز این کنسرت با اجرای « پویا اسحاق زاده » در تالار نیایش شوش انجام شد.

همچنین اعضای گروه «زیگورات» از زحمات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن موسیقی شهرستان شوش بمنظور تسهیل در روند اعطای مجوز و نیز همکاری شهرداری، فرمانداری و نیروهای یگان ویژه شهرستان شوش تشکر و قدردانی کردند.

گزارش تصویری شب سوم
عکس از: عباس کرم الهی

گزارش تصویری شب چهارم
عکس از: لیلا موسوی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code