فستیوال موسیقی «کارون» به اسم استان خوزستان برای اهواز

آخرین اخبار ویژه ها

در حالی فستیوال موسیقی «کارون» به میزبانی اهواز قرار است برگزار شود که جشنواره های مهم موسیقی استان خوزستان همچون جشنواره موسیقی فجر خوزستان و جشنواره موسیقی مقاومت به دلیل مسائل مالی تعطیل شده است.

شب موسیقی / به گزارش شب موسیقی، در روزهای گذشته خبری به نقل از یکی از اعضای انجمن موسیقی خوزستان منتشر شد مبنی بر برگزاری فستیوال موسیقی «کارون» به میزبانی اهواز و با حضور جمعی از خوانندگان مطرح موسیقی پاپ همچون محسن یگانه ،محمد علیزاده ،حامد همایون ،امید حاجیلی ،سیروان خسروی ،بابک جهانبخش و برنا غیاث که با استقبال علاقمندان هم مواجه شد.

آنطور که اعلام شده است این فستیوال برای ایجاد فضایی مفرح و شاد و استقبال از فصل بهار شکل گرفته است که استاندار خوزستان و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان هم از آن حمایت کرده اند و قرار است ظاهرا در روزهای ۱۵ الی ۲۷ اسفند به میزبانی شهر اهواز برگراز شود و شرکت های فرهنگی و هنری استان خوزستان به عنوان سرمایه گذاران این فستیوال هزینه های مالی را متقبل شوند.

در حالی فستیوال موسیقی «کارون» به میزبانی اهواز قرار است برگزار شود که جشنواره های مهم موسیقی استان خوزستان همچون جشنواره موسیقی فجر خوزستان و جشنواره موسیقی مقاومت به دلیل مسائل مالی تعطیل شده است.

حال سوال اصلی این است اولا ضمن حمایت از این اقدام ارزشمند که قطعا قدمی روبه جلو برای موسیقی استان خوزستان است اما چرا جشنواره های مهمی همچون جشنواره موسیقی فجر استان خوزستان و جشنواره موسیقی مقاومت که در آن استعدادهای موسیقی استان خوزستان در رده های سنی ۷ الی ۲۵ سال شرکت دارند و قطعا برپایی این جشنواره ها هرچند که کیفیتی معمولی دارد اما استعدادهایی را معرفی می کند که می توانند در رده های مهمتری همچون جشنواره موسیقی جوان و جشنواره موسیقی فجر و حتی فستیوال های مهم موسیقی در سایر کشورها برای استان خوزستان افتخار آفرینی کنند به دلیل عدم توجه و نبود بودجه لازم به تعطیلی بیانجامند؟

چرا باید موسیقی در شهرهای خوزستان با برخورد سلیقه ای مواجه شود مثلا شهرهایی همچون آبادان و اهواز و حتی شهرهای کوچکتر می توانند براحتی و بدون هیچ گونه دغدغه ای مجوز برپایی موسیقی مطابق قوانین کشور داشته باشند اما در شهرهایی همچون دزفول(دومین شهر پرجمعیت استان) سرمایه گذاران از ترس لغو برنامه های مجوز دار نتوانند برنامه های موسیقی برگذار کنند؟ آیا در این شهرها فصل بهار و ایجاد شور و نشاط مهم نیست؟

این اقدامات سلیقه ای جز نارضایتی مردم شهرهای مورد تبعیض هیچ دستاورد دیگری ندارد و مردم از شما می خواهند همانطور که به حقوق شهروندان اهوازی و آبادانی توجه می شود به حقوق شهروندان ساکن دزفول ،شوشتر ،شوش ،مسجد سلیمان ،باغملک ،ایذه و… هم احترام گذاشته شود و در این شهرها هم حمایت برای برپایی برنامه های مجوز دار صورت پذیرد و مردم هنردوست این شهرها هم طعم بهار و شور و نشاط را در چارچوب قوانین بچشند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code