گلبانگ «تاج» در سالروز حکیم ابوالقاسم فردوسی در دزفول به صدا برخاست

آخرین اخبار گالری تصاویر

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت مراسم بزرگداشت «حکیم ابوالقاسم فردوسی» در دزفول برگزار شد.

شب موسیقی / به گزارش شب موسیقی، دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷ مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی با حضور اهالی فرهنگ و هنر از سوی «کانون فرهنگی پژوهشی شاهنامه» در سالن ایثار شهرستان دزفول برگزار شد.

در این مراسم دکتر حمید اردستانی ،دکتر نجف هدایت ،مهندس احیا پاشا بهمراه استاد مجید زرکی کارشناس_مجری این برنامه ،هر کدام در بخشهایی به بیان جایگاه شاهنامه فردوسی و تاثیر آن بر فرهنگ و زبان فارسی به ایراد سخنرانی پرداختند.

از بخشهای جذاب این برنامه اجرای شاهنامه خوانی از داستان رستم و اسفندیار توسط دوشیزه «آرمینا بُتی» و اجرای موسیقی محلی با ساز سُرنا و تمبک توسط آقایان «هادی طنازی _ نوازنده سُرنا» و «رحیم حاتمی _ نوازنده تمبک» بود.

اما در بخش پایانی «وحید تاج» خواننده مطرح کشورمان در کنار «علی ظفری _ نوازنده تمبک» ،«معتمد سامانی _ نوازنده عود» ،«سیامک اسکندری _ نوازنده کمانچه» ،«سینا اسکندری _ نوازنده نی» و «اردشیر زاهد _ نوازنده تار» به اجرای موسیقی ملی و محلی برای کثیری از حاضران در سالن پرداختند و شبی خاطره انگیز برای علاقمندان به فرهنگ و هنر در دزفول رقم زدند.

همچنین وحیدتاج در پایان بمناسبت زادروز زنده نام استاد پرویزمشکاتیان و نیز با آرزوی سلامتی برای استاد محمدرضا شجریان ،قطعه حماسی «ای ایران» را خواند که با استقبال حاضران مواجه گشت.

عکس از: صادق کرناسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code