سومین جشنواره «آواها و نواهای رضوی» با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

آخرین اخبار گالری تصاویر

در آیین اختتامیه جشنواره آواها و نواهای رضوی از برگزیدگان بخش غیررقابتی سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی در تالار وحدت تهران تجلیل شد.

شب موسیقی / به گزارش شب موسیقی ،۳۰۰ اثر از اهالی موسیقی، آثارشان را به سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی ارسال کرده بودند که تمامی این آثار را شاهین فرهت، احمد صدری، تقی ضرابی، حسام الدین سراج، آریا عظیمی نژاد و شهرام صارمی داوری کردند.

گروه زنده پیل به سرپرستی احمد شاهی از خراسان رضوی، گروه نوای سیمره به سرپرستی مهران غضنفری از لرستان، گروه نغمه های شاه جهان به سرپرستی مظاهر حدادیان از خراسان شمالی و گروه ساریکا به سرپرستی سعید احمد سرکوهی از خراسان رضوی به ترتیب اول تا چهارم انتخاب شدند.

گروه های نجوای کتول، فطرت، میسان، مولانا و نوای رحمت نیز به ترتیب به سرپرستی های محمدرضا برزگر از گلستان، حق رضا فطری از همدان، باسم حمادی از خوزستان، یونس یوسفعلی زاده از خراسان رضوی و مسعود مرادی از کردستان دیگر برگزیدگان این دوره جشنواره آواها و نواهای رضوی بودند.

همچنین گروه عاشیقلار به سرپرستی سلجوق شهبازی از آذربایجان، گروه ندای تفتان به سرپرستی محمدریگی پناه از سیستان و بلوچستان، گروه بهار به سرپرستی های دُردی محمد طریک و عبدالحمید رژیم از گلستان نیز به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

صمد حبیبی از استان گیلان، محمدرضا اسحاقی از مازندران و بهمن اسکینی از استان لرستان نیز در سه گروه تکخوانی دارای رتبه شدند.
همچنین دو گروه چکاوک و کرامت به سرپرستی علی صدیقی راد از استان خوزستان و علی مرادزاده از استان اصفهان نیز به عنوان برگزیدگان سومین دوره جشنواره آواها و نواهای رضوی منتخب شدند.

در این جشنواره همچنین از برگزیدگان بخش بین الملل نیز تجلیل شد. علی اکبر دلاهنگ هنرمند افغانستانی، سردار ممدوف از کشور آذربایجان، احمت کمال کایهان از کشور ترکیه و اشرف تمیروف از کشور گرجستان در این بخش برگزیده شدند.

علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی، شاهین فرهت دبیر جشنواره موسیقی فجر، شهرام صارمی دبیر اجرایی جشنواره فجر، فاضل جمشیدی، آریا عظیمی نژاد، فردین خلعتبری و محمد علیزاده از مهمانان ویژه این مراسم بودند.

عکس از: خبرگزاری رضوی

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code