تجلیل از “کربلایی ملا محمدی لواف” در همایش مرکز حفظ و اشاعه موسیقی دزفول

آخرین اخبار گالری تصاویر

با همت مرکز حفظ و اشاعه موسیقی آیینی و مقامی دزفول و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول و کانون مداحان اداره تبلیغات اسلامی از “کربلایی ملا محمدی لواف” پیرغلام اباعبدالله الحسین (ع) تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

08

شب موسیقی / با همت مرکز حفظ و اشاعه موسیقی آیینی و مقامی دزفول و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول و کانون مداحان اداره تبلیغات اسلامی از کربلایی ملا محمدی لواف پیرغلام اباعبدالله الحسین (ع) تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

به گزارش شب موسیقی، جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ از “کربلایی ملا محمدی لواف” پیر غلام اباعبدالله الحسین(ع) با حضور آقای “نادر سعادتی فر” ریاست اداره ارشاد و اسلامی شهرستان دزفول، اعضا مرکز حفظ و اشاعه موسیقی آیینی و مقامی دزفول و مداحان و پیرغلامان دزفولی در محل سالن اداره ارشاد و اسلامی شهرستان دزفول تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

این مراسم با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغازشد. در ابتدای این مراسم “حاج رجبعلی لطفی خلف” از مداحان دزفول که اجرای این برنامه را نیز به عهده داشت گفت: مراسم و گردهمایی امروز ما بمناسبت گرامیداشت زحمات کربلایی ملا محمدی لواف است، کسی که زندگی را وقف عاشورا کرده است.

در بخش بعدی آقای “حمید لواف” فرزند ملا محمدی لواف، به بیان زندگی نامه کربلایی ملامحمدی لواف پرداخت و از کانون مداحان و حاضران به نمایندگی از خانواده تشکر کرد. ایشان در بخشی از سخنان خود گفتند: پدرم همیشه می گوید تا زنده ام دست از مجالس اباعبدالله الحسین(ع) برنمی دارم چون من دست پروده ایشان هستم.

در ادامه این برنامه مستندی از اجرای ملا محمدی لواف و اجرای نوحه پامنبری از آیین های موسیقیایی ایام محرم در دزفول پخش شد.

در بخشی دیگر از این مراسم آقای “عبدالکریم پاک سیرت” محقق و پژوهشگر موسیقی آیینی و مقامی به سخنانی پیرامون مراسمات آیینی پرداخت. ایشان در بخشی از سخنان خود گفتند:  در شهرهایی مانند دزفول، اصفهان، قم و سبزوار این نوع از مراسمات پر رنگ بوده که در دزفول از یک ساماندهی قوی برخوردار بوده است. وی گفت: بزرگترین ذاکر قرن گذشته با افتخار یک دزفولی بوده است که در زمان مظفرالدین شاه قاجار همه ی ذاکرین امضا نموده اند و آن شخص “مرحوم ملاحسین خلیفه” (موسیقیدان و صاحب کتاب دایره موسیقی) بوده است. ایشان در ادامه به بیان ویژگی های کربلایی ملامحمدی لواف پرداختند و افزودند که ملا محمدی دارای صدایی گرم، لطیف و منعطف هستند که مقامات و گوشه های موسیقیایی را بخوبی می شناسند و بسیار با اخلاص می باشند و ایشان راه اتصال را یافته اند.

در بخش بعدی اجرای برنامه نوحه خوانی پامنبری  توسط “کربلایی ملا محمدی لواف” و آقایان: “وزیری” ، “حاج محمود بشیر” ، “رضوی” ، “ذاکر صالحی” و “حسین زاده”  برگزار شد.

در پایان این مراسم از زحمات خالصانه ی کربلایی ملا محمدی لواف با اهدا هدایایی تقدیر و تجلیل به عمل آمد؛ همچنین کربلایی ملا محمدی لواف از برگزار کنندگان این مراسم تشکر کردند.

1 پاسخ در “تجلیل از “کربلایی ملا محمدی لواف” در همایش مرکز حفظ و اشاعه موسیقی دزفول

  1. سلام و خسته نباشید
    جا دارد از زحمات شما که این خبر را انعکاس داده اید تشکر کنم واقعا این پیر غلامان تکرار نشدنی اند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code